sobota 25. února 2017

Už je tak cítit...

...blížící se jaro. I když jsme si po dlouhé době konečně i u nás užili plno sněhu, všichni se nemůžeme dočkat jara. Po sněhu už u nás není dlouho ani památky, bláto taky téměř vyschlo. Stále častěji na nás vykukuje hřejivé sluníčko, tak jako dnes. Ptáci zpívají v korunách stromů. I včelky už vylétly. Kluci se dočkali a konečně mohli být téměř celý den na zahradě, stavěli domeček ze starých prken. Tomášek si spokojeně chrupal v kočárku na terase. Manžel začal stříhat stromy a já obešla s foťákem naši zaradu a ejhle.

Sněženky už kvetou a je jich o trošičku víc než loni. Sice to ještě bude trvat dlouho, než jich bude pořádný bílý koberec, ale i tak už kvetou :). Ze země začínají vyrůstat narcisy, krokusy a tulipány.


Kvete i převislá vrba, kterou jsme loni nějak málo ostříhala. Letos bude potřebovat pořádný sestřih a tak šup s větvičkami do džbánu a máme jaro i doma. 

V týdnu mi přišel balík s novými pařeníčky. První semínka se už vyhřívají za oknem. Zahradní sezóna zahájena.


A naše malinké miminko už bude mít v  pondělí půl roku. Je to malý smíšek. Včera se mi dostala pod ruku čepička, ve které jsme si ho přivezli z porodnice, tak jsem si říkala, že to snad není ani možné, že měl tak maličkou hlavičku, jak rychle to uteklo. Z maličkého miminka je tu zvídavé batole, které by už tak rádo lozilo, ale tělíčko zatím ještě neposlouchá. No však se dočká :).
Krásnou neděli všem!

11 komentářů:

 1. Ahoj, krásné fotky- jaro je nazadržitelně tady ......vrbu vždy stříhám opravdu na ježka -tak na 10cm odshora......krásně obroste . Hezké dny přeji...H.Tomášek už je velký klučina usměvavý.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :). Jj letos to bude rázný střih. Také přeji krásné dny.

   Vymazat
 2. Ahoj Betka, to je fajn, že u vás už cítiť jar. Na našej záhrade ešte stále ľad a sneh, aj keď už nie veľa, tak snáď jar už čoskoro zavíta aj k nám. Tomáško je rozkošný. Koblížky sa podarili, nestihla som ani nafotiť a boli fuč :-).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, je to naše maličké sluníčko. Jsem ráda, že koblížky chutnaly. Krásné dny přeju.

   Vymazat
 3. Beti, ja už tiež som naštartovaná. Paprika, feferónky mi celkom pekne povschádzali. Už aby sa oteplilo. :):)
  Tomík je zlatunký chlapček. Ej veru, uteká ten čas jak divý:) Pá. D. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už se taky moc těším na sluníčko a kytičky na zahrádce. Tomášek je den ode dne šikovnější, ale mám pocit, že to úplně miminkovské období uteklo zase až moc rychle. Krásné dny přeju.

   Vymazat
 4. Drobec je rozkošný a na ňom vidieť, že čas nám uteká!
  Si šikulka, keď aj pri starosti o početnú rodinku stíhaš aj prípravu na záhradku!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, snažím se, ale mám doma skvělé pomocníky :)

   Vymazat
 5. Dobrý den,hledala jsem Vaší keramiku na mimibazaru,ale už tam nejste. Strašně moc bych chtěla Vaše pítko do zahrady,tvoříte ještě na prodej? Mám ho vysněné 2 roky,teď je konečně na zahradě kam ho dát.
  Díky za odpověď.
  Katka Volavková

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak teď jsem pochopila, že keramiku tvoří p.Hložková a vy jí máte od ní koupenou. Omlouvám se za zbytečný dotaz.
   Katka V.

   Vymazat
  2. Jj je od Lenky Hložkové, objednávám přes mimibazar a vřele doporučuji.

   Vymazat