pondělí 30. ledna 2017

Zimní radovánky v Krkonoších

Sice to bylo v sobotu už týden, co jsme se vrátili z dovolené v Krkonoších, ale terpve dnes jsem se dostala ke stažení fotek z foťáku. Mám pocit, že dny jsou stále kratší a kratší a já nestíhám vše, co bych chtěla. Navíc jsem si místo načerpané energie přivezla njakou střevní virózu, která mě pořádně oslabila, a tak se teprve tak dva dny cítím zcela fit a ne jak chodící mátoha. 
Ale teď už k našim zážitkům. Nezačalo to zrovna ideálně, na Vysočině asi překvapil silničáře sníh, a tak i když jel manžel opatrně, málem jsme bourali. Naštěstí k tomu nedošlo, ale po cestě jsme potkali několik aut ve škarpě. Jinak byla cesta pohodová. Maličký ji skoro celou prospinkal, vzbudil se jen na kojení a přebalení. Ač moc nemám ráda hraní počítačových her, v autě je to záchrana před neustálými otázkami typu: "A kdy už tam budem?" Takže nakonec bez úhony a spolehlivě nás navigace dovedla přímo před pronajatou chaloupku v Lysečinách. Zde si dovolím udělat majitelům malou reklamu, neboť po nanošení všech zavazadel a zabydlení chalupy našimi dětmi není její kouzlo již takové :). 
Sněhu bylo letos opravdu požehnaně, tak si kluci opravdu užívali. Dopoledne na sjezdovce, navečer bobování u chalupy a večer v teplíčka kamen různé společenské hry. Na sjezdovku jsme sice museli dojíždět, dalo se z vedleší vsi skibusem, my kvůli kočáru ale raději autem. Vyzkoušeli jsme dva skiareály Mladé Buky a Černou horu v Jánských Lázních. Nakonec jsme zakotvili v Bukách, v Jánkách to bylo pro ty dva mladší moc dlouhé, muselo se na ně čekat a v průběhu jízdy odpočívat. Tady v Bukách to pro ně bylo akorát, jezdili si svým tempem sami, až na část kopce na ně bylo zdola krásně vidět. Tomáškovi horský vzduch také svědčil, na sjezdovce to vždy krásně prospal, tak jsem mohla nasadit lyže i já. 


Tak jsem zjistila, že je na fotkách postupně zachycená celá naše výprava, jen já tam chybím :).

Krásné pondělí všem!
4 komentáře:

 1. Betka, tak teda chalúpka je nádherná! Tá sama robí majiteľovi reklamu!
  mali ste skvelú dovolenku, chlapci mali pohybu na zdravom vzduchu až-až!
  A ten najmenší si už aj zaplával :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano bylo tu opravdu krásně a všichni si to užili.
   Krásné dny přeju.

   Vymazat
 2. Dobrý deň Betka,s manželom sme začali objavovať Čechy. Minulý rok sme prešli Južné Čechy, tento rok sa chystáme na Južnú Moravu a tiež by sme veľmi radi navštívili niekedy Krkonoše. Ďakujem za tip.
  Monika

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jižní čechy jsou krásné a jižní Morava, můj rodný kraj taktéž. Užijte si to tady :)

   Vymazat