neděle 3. července 2016

Nový Hrádek u Lukova

Včera jsme podnikli úžasný výlet na Nový Hrádek u Lukova. Jsem ostuda, takový kousek od nás a já tam ještě nikdy nebyla, ba co víc, dlouho jsem ani nevěděla, že tady takovou zříceninu máme. Rozkládá se v panenské přírodě Národního parku Podyjí. Auto jsme museli nechat v nedaleké vesničce Lukov a pak tři kilometry pěšky krásnou přírodou.  Kluci po cestě uzobávali lesní jahody a okukukovali podél cesty hříbky a jiné houby. Na zřícenině se chodí vždy s průvodcem, protože se nachází v 1. ochranné zóně parku. Kromě historie jsme se dověděli o mnoha chráněných živočiších, kteří tu mají své útočiště a viděli jsme také řadu vzácných či chráněných rostlin. A ten výhled z horní terasy. No prostě nádhera. Jen jednu chybičku to mělo, nějak špatně se mi nabil foťák, a tak pořád blikal, že je slabá baterie, tak jsem rychle cvakala, dokud se úplně nevypl. Pak pár fotek na mobil, ale ten se pro změnu také vybil.Chráněná divizna nádherná a ještěrka zelená, než se utekla schovat před naším Jiříkem :).


Poslední foto před cestou zpět, pak se vypl i mobil, takže dál již bez fotodokumentace :)

Po výborném obědě jsme slíbili klukům koupaní v nedaleké Vranovské přehradě, z toho bohužel sešlo, protože začalo bouřit. I tak jsme si výlet náležitě užili. 

Děkuji za vaše návštěvy a milé komentáře.

6 komentářů:

 1. Foto-dokumentace vašeho výletování se ti povedla - to hlavní tam je :-))

  OdpovědětVymazat
 2. Beti, musím povedať, že ozaj krásny výlet. :)
  Prajem Ti super leto, pohodovú materskú a nech všetko ide tak, ako si praješ.Pá. D. :)

  OdpovědětVymazat
 3. Byli jsme tam dvakrát.Bydlíme v Mor.Budějovicích a taky jsme si říkali,že to máme tak blízko a my jsme o něm vůbec nevěděli.Nááádhera.Krásné fotky.Alibabka

  OdpovědětVymazat