středa 10. srpna 2016

Hospital Kuks

Nejprve jsme tento středeční výlet chtěli zrušit, protože jsme zjistili, že vše co máme naplánováno, nestíháme. Martínek o něm ale viděl reportáž v televizi a moc si přál to tady navštívit. Vůbec jsme nevěděli, o jak rozsáhlý komplex se jedná a nakonec jsme tu strávili celý den a opravdu to stálo za to. 


Kluci na prakovišti objevili opět kartu s úkoly pro děti a moc je to chytlo. Martínek dychtivě sbíral informace, aby mohl odpovídat na zadané otázky. Jedním z úkolů bylo také spočítat počet schodů na schodišti. Pro jistotu si je vyběhli dvakrát, aby se náhodou nespletli :)

 
Pak jsme si zakoupili lístky a čekali na prohlídku. Mezitím jsme si prohlédli kopie soch Ctností a Neřestí M. B. Brauna, jejichž originály jsou uloženy uvnitř hospitalu. 



dobová lékárna

Potom jsme se šli projít do bylinkové zahrádky. Tady jsem nefotila, jen jsem odpočívala a nasávala vůně bylinek :). Dál následoval výtečný oběd v restauracii Baroque, museli jsme si počkat, než se uvolní stůl, ale jídlo bylo opravdu vynikající. Aby zde zpříjemnili dětem čekání, měli extra dětský jídelní lístek s omalovánkou :).


Po výtečném obědě jsme se vydali pěšky k Braunovu betlému, který je vytesaný přímo ve skále. Kdo navštívil Kuks a neviděl Braunův betlém, jako by tu prý ani nebyl. Jen zapomněli dodat, že cesta vede do opravdu strmého kopce. Uff, zvládla jsem to.





A když už jsme tu byli prohlédi sjme si také křížovou cestu XXI. století.


 
 Pak začalo, jak bylo tenhle týden zvykem poprchat a hřmět. Honem tedy, co nejrychleji k autu. Těsně před parkovištěm nás chytl slejvák a my byli během chviličky promočeni na kost. Naskákali jsme do auta, přitopili si a jeli na chaloupku zaslouženě odpočívat.

Děkuji za vaše návštěvy.

6 komentářů:

 1. Bětko, Kuks mám moc ráda, po rekonstrukci je to skutečná perla. krásné fotky!
  Přeji hezký den. Helena

  OdpovědětVymazat
 2. Bětko, opět krása! Děkuji za fotoreportáž a Kuks si píši do seznamu míst, která bych chtěla navštívit :o)
  Petra

  OdpovědětVymazat
 3. Krásne Čechy! Ďakujem za reportáž!
  Super!

  OdpovědětVymazat